Sprężone powietrze zawiera zanieczyszczenia w postaci wody, oleju i cząstek stałych. Dlatego ważne jest, aby sprężone powietrze było filtrowane za pomocą profesjonalnych i oryginalnych elementów filtrujących.
Umożliwia to bardziej regularną wymianę elementów filtrujących. Co zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje koszty energii.

Prawidłowa konserwacja i regularna wymiana elementów zapewniają działanie filtrów. Zapewnia to stałą jakość sprężonego powietrza w systemie, i dlatego lepszy i bezpieczniejszy produkt końcowy. Pamiętaj, że nawet filtry w nowych układach sprężonego powietrza mogą być silnie zanieczyszczone.

Zanieczyszczenie sprężonego powietrza pochodzi częściowo z otoczenia, a częściowo z procesu sprężania. Woda jest wspólnym składnikiem powietrza wokół nas, która skrapla się automatycznie, gdy powietrze jest sprężone. Dlatego ważne jest, aby wykończyć i przefiltrować sprężone powietrze przed wysłaniem go dalej do systemu.

Często istnieją również wymogi prawne dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska dotyczące jakości sprężonego powietrza. Tak jak prawie zawsze istnieją wymagania jakościowe, zarówno od klientów, jak i standardy zapewnienia jakości.

Dzięki oryginalnym elementom filtrującym firmy EKO-Filters masz pewność wysokiej jakości i korzystnego rozwiązania wkładu filtra sprężonego powietrza. Zapewnia to dłuższą żywotność systemu sprężonego powietrza, i dodatkowo że produkt może spełniać standardy ustanowione dla jakości sprężonego powietrza.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.