Bekomat pomaga usunąć skroploną wodę ze sprężonego powietrza i osiągnąć optymalną jakość dla danego zastosowania.

Kondensacja zachodzi w prawie każdym punkcie procesu uzdatniania sprężonego powietrza.
Kondensat zawiera w większości przypadków cząsteczki oleju i brudu, które nie przedostają się do układu sprężonego powietrza.

Elektrycznie sterowane zawory spustowe stały się synonimem wydajnego odprowadzania kondensatu.
Regulacja objętości i inteligentna elektronika, która zapobiega utracie sprężonego powietrza, minimalizuje zużycie energii i koszty.

To nie tylko nasza opinia, ale także wielu znanych producentów sprężarek, którzy polecają Bekomat, uważając go za najbezpieczniejszy i najbardziej ekonomiczny zawór spustowy dostępny na rynku.

Oczyszczanie kondensatu to m.in. automatyczne odprowadzanie kondensatu zebranego w kilku miejscach w układzie sprężonego powietrza.

Są to miejsca takie jak: chłodnica kompresora, spust filtra, osuszacz chłodniczy, spód zbiornika powietrza i inne dolne punkty instalacji.

W wielu przypadkach dreny są sterowane elektronicznie i monitorują gromadzenie kondensatu za pomocą czujników poziomu cieczy. Proces wykrywa i wie, kiedy konieczne jest opróżnienie kondensatu, co minimalizuje zanieczyszczenie już sprężonego powietrza.

Uzdatnianie kondensatu jest również separatorem oleju / wody, który jest instalowany jako część systemu sprężonego powietrza.
Uzdatnianie kondensatu zmniejsza stężenie oleju w zebranym kondensacie do poziomu, który jest dopuszczalny do odprowadzenia. href="https://www.eko-filters.dk/varer/filter-elementer/ows-service-kit/">Zobacz więcej tutaj.

Po skutecznym usunięciu kondensatu nasyconego olejem z układu sprężonego powietrza, nie można go odprowadzić bezpośrednio do kanalizacji

bez obniżenia zawartości oleju do wartości mieszczących się w przepisowych granicach dotyczących utylizacji.
Separator olej / woda jest rozwiązaniem służącym do usuwania kondensatu nasyconego olejem.

Separacja ta pozwala na bezpieczne odprowadzenie większej ilości czystej wody, do 99,9% całkowitego kondensatu, do kanalizacji,
oraz że stosunkowo niewielka ilość skoncentrowanego oleju jest usuwana w sposób zgodny z prawem i jest ekonomicznie uzasadniony.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.